זעם ברחבי ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תוצאות השיחת מנחים שהתקיימה ב22.9

+2
Logos
אורגת
6 posters

Go down

תוצאות השיחת מנחים שהתקיימה ב22.9 Empty תוצאות השיחת מנחים שהתקיימה ב22.9

הודעה על ידי אורגת Wed Sep 26, 2018 11:49 pm

הודעה למשחק

זמינות מנחי העל למדיומים, והבהרה בשנית על מדיומים קיימים
מנחה על לא זמין לכם בפורום? לא עונים לכם למייל שנשלח לכתובת ההנחייתית? אתם רשאים לשלוח הודעת וואצאפ כדי להסב את תשומת ליבנו, כי אחרי הכל- אנחנו גם בני אדם.
זה לא אומר שעל כל שאלה שלא נענתה תוך שעה שלחו לנו התראה. תפעילו שיקול דעת.

הוספת milestones & achievements
כידוע לכם, אנו המנחים תמיד שמחים כאשר שחקנים רוצים לתרום למשחק בצורה כזו או אחרת, בין אם על ידי אירוח מוטים ועד עזרה בדברים לוגיסטיים. כדי לעודד את השחקנים עם תרומה ופרגון משחקי מצד אחד, ומצד שני לתת יותר משמעות לזה מאשר פשוט לתמחר את העניין כ"1 אקספי" של 'תרומה משחקית', החלטנו לייצר טבלה בכל דף דמות בה ירשמו בונוסים מכאניים זמניים וחביבים שיעניקו נופך ועניין למעשים הטובים שלכם.

הוספת מדרג זיהום תולע וביסוס מכאני אשר לא קיים בספר*
זיהום תולע יצטבר בסקאלה המקבילה למדרג הזעם, מ- 1 עד 10.
כל נקודת זיהום מהווה קוביה נוספת לגלגולי פרנזי.
כאשר דמות מגיעה לדירוג זיהום+זעם קבוע (של אותה דמות) של 10, היא מקבלת את הtaint הראשון שלה. כל 3 רמות מעבר מעניקות taint נוסף (או יחזק את הtaint הנוכחי).
הזיהום נחשב בנוסף לזעם הזמני של הדמות כנגד מתנות כמו מגע האם.
כאשר דמות נכנסת לרימיינג אקטיב תחת זיהום תולע היא תקבל צלקת קרב עם עיוות תולע, כלומר צלקת מכוערת יותר שלרוב ההגבלות שהיא מעניקה יהיו חמורות יותר מצלקת רגילה.

טאלנים ופ'טישים
ככלל, מעתה ועד להחלטה אחרת בנושא, הטאלנים המאושרים ליצירה יהיו הטאלנים הרשומים בספר הבסיס. כל חריגה מהרשימה הזו דורשת אישור של מנחי העל.
זה אומר שטאלנים המחקים השפעה של מתנות יחדלו מלהתקיים.
קובץ של טאלנים מאושרים ישוחרר למנחי הלהקות, ועם הזמן יוכלו להתווסף אליו טאלנים אחרים הרשומים בספרים אחרים המאושרים על ידי ההנחייה (כלל אצבע- ספרים של מהדורת ה- 20).
רמת טאלן מקסימאלית אותו יכול ליצור דמות היא מעמד+1 ככלל אצבע
איכות והשקעה בכלי נשוא טקס הקשירה ישפיעו על תוצאות הטקס, לטוב ולרע, כמו גם התאמתו לרוח אותה מנסים לקשור.
הנרתיק של גרינפינגרס- לשים לב לדברי כסף- עמ' 259 בספר הבסיס.  

מתנות
jam weapon: מתנת jam weapon של ילדי גאיה גורמת לנשקים לעשות bashing damage. רובים בכל זאת לא ירו אך יהיה אפשר להרביץ איתם.
command the spirit*: מתנת פיקוד על רוח לא עובדת על רוח שרמתה גבוהה מג'אגלינג. בנוסף, המתנה לא עובדת על רוחות עוינות לתיאורג' (הנושא עדיין בדיון ולא נסגר הרמטית).

זעם* (חלק מן הנושאים בעץ זה עדיין בדיון, ועל כן דברים עשויים להתשנות)
ככלל, בדיקות כניסה לפרנזי יתבצעו בכל מקרה שבו ישנו גלגול זעם, השקעה של זעם או קבלת זעם.
בנוסף, ניתן להשתמש במתנות באותו התור שבו נעשה שימוש בזעם, כל עוד המתנות אינן דורשות נוסיס להפעלה, או מתנות אשר המנחה קובע כי יש סתירה בין השימוש בהן לבין זעם.

גלגולי הזעם יצטמצמו לכדי גילגול זעם בודד לסיבוב.
במקרה שבו לא נכנסת לפרנזי, ההצלחות נשארות 'ערות', ובכל נקודה בסיבוב שבה יש עניין הקשור/היה גורם לגלגול זעם שנית, אתה מוסיף הצלחה להצלחות שלך - כאשר אתה מגיע ל4 הצלחות אתה נכנס לפרנזי, אתה רשאי להוציא נקודת כוח רצון בכדי להימנע מהפרנזי (דבר אשר מהווה הפעולה שלך) במידה ועשית זאת, ההצלחות 'מתאפסות'.
בתחילת הסיבוב שאחריו, הגלגל חוזר, הקוביות ה'ערות' מתאפסות ויתקיים שוב גלגול זעם בודד כפי שצוין לעיל.

נוסיס
דרכי חידוש נוסיס- לפי הספר.

טקסים
טקס טיהור: בכדי לטהר רמת זיהום מעבר לשלישית נדרש להוציא נוסיס בשביל כל שלוש רמות נוספות, כמו כן בשביל כל פרט נוסף עוד נוסיס.

טקס הערת רוח: הרוחות מתעוררות לסצינה, בהשקעת נוסיס הזמן יגדל מסצינה ליום מיום לשבוע משבוע לחודש ומחודש לשנה.

טקס זימון: טקס זימון מחייב מִנחה, ללא מִנחה אף רוח לא תטרח לבוא. אם אין בנמצא מִנחה כלשהי, הרוח גם תקבל נוסיס באופן שהיא 'תעבד' כמִנחה (אם אין לה איך לקבל את זה ואם זה נעשה כלאחר יד - הרוח לא תעריך את המִנחה, על אף שתבוא).

נערך לאחרונה על-ידי Weaver בתאריך Sun Oct 07, 2018 3:10 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
אורגת
אורגת
Celestine
Celestine

מספר הודעות : 3786

https://img00.deviantart.net/4fc2/i/2008/268/2/b/wyrm_bound_by_d

חזרה למעלה Go down

תוצאות השיחת מנחים שהתקיימה ב22.9 Empty Re: תוצאות השיחת מנחים שהתקיימה ב22.9

הודעה על ידי Logos Thu Sep 27, 2018 10:07 am

עניין הזיהום תולע הוא תוספת מצוינת!

תודה על ההשקעה D:
Logos
Logos
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 366

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גחלת Thu Sep 27, 2018 12:26 pm

.

נערך לאחרונה על-ידי חרון האלה בתאריך Fri Sep 28, 2018 2:03 am, סך-הכל נערך פעם אחת
גחלת
גחלת
עם גאיה

מספר הודעות : 2333

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גחלת Fri Sep 28, 2018 2:00 am

מעלה את חששותיי מהשינויים אודות הטקסים וזיהום התולע:
*טקסים ונוסיס - ככלל כתוב בטקס שטקסים המערבים נוסיס הם טקסים שמשבשים את ההליך הטבעי ונראים בעין לא יפה, לרוב. בעוד שזו הסתכלות שלא רווחת בקרב הדמויות (או לפחות לא יצא לי להתקל בה) - זו ההסתכלות של הקאנון - האם אנחנו רואים זאת אחרת?

*טקסי זימון ומנחה - אני חושב שהרבה יותר נבון לתת מחסרים וקשיים למי שמזמן ללא מנחה ראויה מאשר להכריח מנחה/לקנוס בנוסיס - נניח 2+ לדירוג הקושי והרוח תהיה עויינת (תרגיש פגועה ואולי תקשה ותנזוף בגארו עד 3 הצלחות, ב-4 לא ידידותית וב-5 אינדיפרנטיט. ככה הדבר עדין אפשרי אבל יש טעם ממשי בהבאת מנחה ראויה. בעיקר כשלעיתים גארו מזמנים רוחות שאין להם אפשרות להביא להם מנחה ראויה ומסתמכים על להציע לרוח את שירותם כתחליף מנחה/סחיטה ואיומים וכו' - כל אלו עלולים להוציא שם רע כמובן - אבל הכרחת מנחה פוסל את האפיקים הללו.

*טאלנים כפי שמופיעים בספר חסרים רמה - יש להם רק דירוג נוסיס. האם יש כוונה להצמיד רמות לטאלנים?

*זיהום תולע - אשמח להרחבה איך בדיוק משיגים זיהום תולע - כל התקפה מיצור תולע? כל התקפה של corruption או blighted touch (שיש לו מכאניקה אחרת ויותר מעניינת מבחינה פלאפית לטעמי)?
גם נשמע שגלגולי זעם נעשים עוד יותר קשים ורצחניים ממה שהם - וחייב להגיד שעקב השכיחות שלהם היא בפרקטיקה די עול ברוב הסשנים - אני ממליץ להבין יותר מול השחקנים את דעתם בעניין - כי אם רוב שחקנים רואים זאת כעול - אולי שווה למצוא שיטה 'מאיימת/מסוכנת' גם כן אבל שאינה מעיקה על השחקנים (אישית אני מתמודד אבל אולי יש דרך אמצע יותר פשרנית ומתאימה).

*טקס טיהור - הכרחת הנוסיס לטיהור של זיהום מדרגה 3 ומעלה הופכת כורח של *המון* נווסיס לטיהור - זה הופך אותו גם לטקס שבהתאם לנקודה הראשונה משבש את ההליך הטבעי - וגם דורש הוצאות נוסיס עצומות כל כך שגורמות לי לפחד מ....

*זה שנוסיס יהפוך להיות כמו שהיה בעריצה - ושפתאום כל תיאורג', או כל גארו אפילו, יצטרך להיות עם כמויות נוסיס מפגרות כדי להצליח למלא את תפקידו, לטהר, לזמן - ואני עוד לא נוגע בטקס הערת הרוח שמרגיש לי שזה פגיעה איומה בתפקוד הטקס ובפרקטיות שלו.

נימת סיכום - מתנצל אם נשמע נוקב או תוקפני - אין זו הכוונה ומאוחר לי מדי כדי להציג בלשון יותר פייסנית. כל הנקודות האלה מגיעות מתוך התרשמות כנה וחששות מהשינויים לעיל. אהבה גדולה ותודה ענקית על הזמן הרב והלא מבוטל שאתם משיקעים בלהפוך את חוויית המשחק למדויקת ונוחה יותר עבור כולנו 3>
גחלת
גחלת
עם גאיה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אורגת Fri Sep 28, 2018 2:15 pm

אני עונה באופן לא מסודר לנקודות שהעלת,
אבל מציג את הנושא באופן ישיר (כמו כן, הניסוח שלך יפה. לא תוקפני אלה פרופר מעלה תהיות נכונות 3>)

אנחנו נפרסם יישור קו על זיהום תולע כיצד מקבלים אותו וכו' בקרוב

אנחנו בעיקר רוצים לוודא שנוסיס הוא בעל ערך, לא שהוא יהיה זול אבל ערכי.

אני לא חושב שנקיים רמות לטאלנים

אנחנו נסגנן יישור קו על זיהומים. אנחנו לא חושבים שהכלי נועד להיות נפוץ ושהגארו של השחקנים צריכים "לשחות" בו ולסיים כל סשן עם הצורך לכך. אנחנו כן מאמינים שזה מעגן אלמנט חדש בצורה ברורה יותר כלפי ה'אופי' שלו.

אנחנו מעודדים הבאת מנחה ראויה, אבל מכירים בכך שישנם שחקנים שלא חושבים/מתעסקים עם זה ממש.
אנחנו אכן הגדרנו את העניין כמשהו שהוא בעל פחות משמעות ואשר יקשה על האינטראקציה עם הרוח.

איפה בקאנון כתוב העניין של הנוסיס והטקסים? זה לא זכור לי וזה נשמע לי חשוב, אשמח אם תראה או תפנה אותי למקור הרלוונטי שאדע כיצד להתייחס אליו
אורגת
אורגת
Celestine
Celestine

מספר הודעות : 3786

https://img00.deviantart.net/4fc2/i/2008/268/2/b/wyrm_bound_by_d

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גחלת Fri Sep 28, 2018 2:52 pm

בקאנון על היחס בין טקסים ונוסיס כתוב בכל ההקדמה לטקסים, לפני שמפרטים על הטקסים השונים - אני לא מול הספר אז אין לי עמוד ממש.

יש לי מחשבה מעניינת לכיוון קצת אחר אליו אפשר לקחת את הזיהומים ולתת להם אופי יותר שונה וייחודי בהתאם למקור (חיית מלחמה, משחיט ואוכל נשמות), אתן לו בשר כאשר יהיה לי זמן ואציע אותו בפניכם.

בתור תיאורג' עם יחסית המון נוסיס אני מוצא את עצמי הרבה פעמים במצב שאני ואמר "אם רק היה לי עוד נקודת נוסיס...". אני בטוח שזה לא עולה לכולם, ואולי אפילו רק לי, אבל אם דמות בנויה בצורה שהיא משתמשת בנוסיס - אז היא משתמשת בנוסיס. יש דרכים נוספות להדגיש את חשיבותו ואיכותיו (למשל - כשארחיב על נושא הזיהום אתה תיחשף לעוד ערך שאני רואה עבור נוסיס ביחס לזיהומי תולע [של אוכל הנשמות במקרה הזה])

תודה על תשומת הלב! ^_^
גחלת
גחלת
עם גאיה

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי סופרוסין מחזיר עטרה לישנה Fri Sep 28, 2018 3:44 pm

זעם:
כמות הדברים שמעודדים זעם בחוקי הבית הגיעו לרמה אבסורדית. התוספת של הגלגולי זעם בבזבוז של זעם, ההצלחות המצטברות וגם התוספים מזיהום גורמים למצב שכל פעם שגארו נלחמים בתולע מישהו יכנס לפרנזי. אם אתם רוצים שזעם ופרנזי יהיה מורגש, מספיק חוק הבית שאומר שצריך לגלגל זעם בבזבוז שלו. זה מאוד מורגש.

טאלנים:
כדאי לשחרר גם לשחקנים טאלנים בסיסיים שמאושרים, ולדעתי כדאי לאשר טאלנים לא רק מהספרים אלא ששחקנים ממציאים. אין שום ייחוד בטאלנים שכותבי המשחק כתבו, הם יכלו לכתוב דברים אחרים באותה המידה. צריך גם להבהיר מכנית מה זה אומר הקשר בין הכלי שמנסים לקשור את הרוח להשפעה על תוצאות הטקס.

קומנד ספיריט: עוין זה מאוד כללי. במיוחד שרוב הרוחות שגארו רוצה לעשות עליו קומנד ספיריט נהיות או היו עוינות. על רוחות נחמדות לא צריך לעשות קומנד ספיריט. לדעתי הגיוני בהרבה לעשות שאי אפשר לעשות את המתנה הזאת על בקרב.

טקס זימון: צריך להבהיר מה זה מנחה. זה נוסיס? זה טרינקיט מסוים? שיר נחשב? זה סימבולי או צריך להיות עם ערך של ממש?

טקס הערת רוחות: זה מוזר. ברגע שהערת רוח, אם הצלחת לחלוטין, לכאורה אין דבר שמבדיל אותה מרוח רגילה. אין סיבה שהגבול העליון של הערת רוח יהיה שנה.

טקס טיהור: אם אתם רוצים לעשות סקאלה של זיהום, לדעתי עדיף לעבור למודל מבוסס הצלחות. לצורך העניין כל הצלחה בטקס טיהור מרפאת נקודת זיהום אחת, וכל טקס טיהור בסצנה מעבר לראשון עולה נוסיס.
סופרוסין מחזיר עטרה לישנה
סופרוסין מחזיר עטרה לישנה
בכיר
בכיר

מספר הודעות : 3654

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי ראד, דם ואפר Fri Sep 28, 2018 4:10 pm

ראשית, כל הכבוד על ההשקעה Smile

תוכלו לרשום רשימה לדוגמה של דברים משחקיים שהייתם שמחים ששחקנים יעשו [ויקבלו צ'ופר בעקבות כך גם כן]?

אהבתי את הרעיון של יובל לגבי תולע והשפעתו שמשתנה בהתאם למקור התולע Smile

אני מסכים עם גודי בנושא שקל מאוד ואולי קל מידי ליפול לפרנזי

טקס הערת רוח, איזה רוח? עם יש בניין שתולע זיהם ואני הרגתי ואז טיהרתי ואז הערתי. למה שילך לישון אחרי זה? חיים בו עדיין אנשים והוא גדול ויפה, הוא אולי יהיה חלש אך למה שיחזור לישון אחרי סצנה או יום או חודש?
וכמו שגודי ציין, מה ההבדל בין רוח שהערתי לרוח שקמה לבד?

מגע אם - זה אומר שאנשים מזוהמים תוכל לרפא תחלס רק אחרי שהם יטוהרו לפעמים, מקשה משהו אך מאוד מגניב תמאטית.
ראד, דם ואפר
ראד, דם ואפר
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 3030

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Sun Oct 14, 2018 11:39 pm

אני מאוד מסכים עם כלל ההערות של גודי. אם אתם מבקשים להכניס אלמנט של ספק להערת רוח - קל לעשות זאת באמצעות גישת הרוח לגארו, שיתכן מאוד שאינה חיובית או פאסיבית למדי, ובידי מאמץ שעל הגארו להשקיע כדי שהרוח תשאר ערה - אם הגארו העיר רוח סתמית או כזו שמוקפת במתחרים רבים אין דבר שמונע ממנה להירדם מחוסר משאבים או להאכל.
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 5316

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה