זעם ברחבי ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

15.5 סביב הקיירן כנראה מדברים על חלוציות

2 posters

עמוד 2 מתוך 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

15.5 סביב הקיירן כנראה מדברים על חלוציות - Page 2 Empty Re: 15.5 סביב הקיירן כנראה מדברים על חלוציות

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 3:18 pm

"כמה זבל וצמחיה טועה יש בטריטוריה שלכם?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 5316

חזרה למעלה Go down

15.5 סביב הקיירן כנראה מדברים על חלוציות - Page 2 Empty Re: 15.5 סביב הקיירן כנראה מדברים על חלוציות

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 3:20 pm

"לא הרבה, אנחנו די על גבול המדבר."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 5262

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 3:27 pm

"עיזים טובות בלקחת מה שאף אחד לא רוצה ולהפוך אותו לחלב. הן מנקות רחוב נהדרות. תרנגולות הן הניצול היעיל ביותר למשאבים אל חלבון. חוץ מצרצרים ותולעים".
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 3:33 pm

"אני משתדלת להיות חסכונית בזבל, אבל שאריות יכולות ללכת לחיות במקום לערמת קומפוסט די בקלות. ולא חסרים לנו חרקים, אני רק צריכה לוודא עם איילין שהיא לא עשתה עסקה עם רוחות רמשים כלשהן שעלולות לקחת את זה אישית אם ארבע תרנגולות יצמצמו להן אוכלוסיה. מה אתה יודע על לגדל ארנבים בסדר גודל של אכילה?"
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 3:42 pm

"שצריך אקלים ספציפי, שהם לא יתפסו בכלל או יתפשטו כמו... טוב, ארנבים, ושהם יטרידו כל חקלאי במרחק של קילומטרים"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 3:45 pm

"המטרה היא שלהקת הזאבים המקומית הקטנה תאכל אותם. שטח הציד שלהם די מוגבל ואין המון חיות אז הם אוכלים את השועלים והשועלים מתעצבנים. אני...קצת לקחתי אחריות על הזאבים. בערך. אז להאכיל אותם זה חשוב."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 3:46 pm

"ארנבים הם טרף נורא קשה. הם מאוד טובים בלהתרבות, להגן על עצמם ולאכול כל דבר ירוק. הם יכולים להיות מזיקים של ממש כאשר המערכת האקולוגית לא עשירה מספיק כדי לתמוך בהם. אתם מתכוונים להוריק אותה באיזה אופן משמעותי? או שהבנתם שמדבר זה חשוב?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 3:50 pm

"אני חושבת שנעשה את מה שאפשר כדי לחזק את היער בלי להפר את האיזון האקולוגי. רוח של מי תהום או מעיין, למשל. אנחנו לא באים לשבש יותר משבני האדם כבר עשו שם. במה עוד אני יכולה להאכיל זאבים?"
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 3:55 pm

"אם יש חיות פרסתיות גדולות - אלו המזון האהוב עליהם. אבל כל יונק בגודל של עכבר ומעלה יכול להוות להם מזון. מה נמצא כבר בטריטוריה שלכם ברמה הזו?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 3:58 pm

"אמ..." היא חושבת לרגע. "שועלים. חזירי בר, אבל עם הרוח שלהם כבר יש לנו עסקת הגנה ואני לא אגדל אותם למאכל של אף אחד. עכברושים בטח, חולד או שניים, ציפורים, סביר שנחשים. בכל זאת מדבר."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 4:28 pm

"חבל. חזירי בר הם מעולים למאכל. מאוד מזינים אבל לא קלים. תהיה לך להקת זאבים מוצלחת אם זה מה שהם יצודו... אבל אני מבין את הרצון להימנע. נחשים זה מזעזע. חולדות זה מוצא אחרון. ציפורים זה קשה".
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 4:36 pm

"צודק, בכל ארבעת הדברים." היא מהנהנת בהבעה קודרת משהו. "ארנבים באמת גרועים לאיזון הסביבתי אבל די סמכתי על זה שהזאבים ישלטו באוכלוסיה שלהם. מה עוד יעבוד? עיזים ממליטות רק פעם בשנה."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Wed May 15, 2019 5:07 pm

"יש כאן בחירה - או שאתם מביאים משהו שיתפשט באופן לא בריא, או שאתם מקיימים מערכת אקולוגית שלא מתחזקת את עצמה. מה הזאבים אכלו לפני שהתחלתם להתערב?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Wed May 15, 2019 5:19 pm

"זבל. שועלים. אין הרבה מהם, אבל אם אנחנו רוצים לחזק את הרוח אז לחזק את הלהקה בפיזי זה חלק מהעבודה."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Thu May 16, 2019 12:12 am

"אני חש שהבעיה העיקרית היא שאין לכם רמת בסיס טובה של תזונה. מה עם הצמחים והחרקים שלכם?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Thu May 16, 2019 8:53 am

"אנחנו על הגבול בין היער למדבר." נראה שדימפנה מתרכזת כדי לא לפספס כלום. "במדבר הצמחיה די דלה. יש שיחים, רותם, וגם מה שקוראים כאן סירה קוצנית? נמוך כזה, עם קוצים. עכשיו אחרי כל הגשם יש קצת פרחים ודשא אבל אומרים לי שזה לא יחזיק לאורך זמן. ביער יש אורנים ואלונים, ברושים פה ושם, איקליפטוס, עצים מקומיים שלא ממש מניבים פירות כמו חרוב וכל מיני שיחים נמוכים יותר. לפי הרישומים אמורים להיות גם כרמים אבל לא ראיתי אותם עדיין. המון פרחים," היא מחייכת, "בחורף ועכשיו עד לפני שבועיים היו המון פרחים."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Thu May 16, 2019 10:50 am

אולי רפאל ממלמל משהו על חרא חסר תועלת כשאת מזכירה אקליפטוס. "במדבר אין הרבה מה לעשות בפיסי. הפיתרון יהיה בעיקר רוחני. בנושא היער, הרבה מהעצים שאת מציינת הם לא באמת מכאן, ולא באמת מספקים דלק למערכת אקולוגית בריאה".
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Thu May 16, 2019 1:24 pm

"זה בכל זאת יער מלאכותי שתול במדבר." היא מושכת כתפיים בהשלמה. "חשבתי כן לנסות לחזק את הצמחיה המקומית שנכנסה מאז ששתלו את היער. הרותם והשיחים הנמוכים כן שם באופן טבעי, וגם הפרחים עונתיים אבל לא ייבוא. החרובים, הגפנים, הם יכולים בתיאוריה לחיות שם גם בלי המון עזרה אנושית."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Thu May 16, 2019 4:05 pm

"אז תתמקדו באלו. אולי נסו למשוך פוליטית את היער למקום בר קיימא?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Thu May 16, 2019 4:12 pm

היא ממצמצת. "תסביר את זה במילים שאני אבין."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Thu May 16, 2019 4:22 pm

"בר קיימא היא פילוסופיית גידול אנושית שתיהיה מוכרת לך. היא גורסת שעל פעילות אנושית להיות כזו אשר אינה מפיצה מזהמים או דורשת משאבים שהטבע אינו מסוגל לספק בצורה אשר משאירה אותו יחסית ללא שינוי. דוגמה טובה היא רוטציה של יבולים במסגרתה במקום לדשן את האדמה עם דשנים כימיים, שותלים תלתן כדי להוסיף נתרן לאדמה, ואז נותנים לעדרי בקר לאכול את היבול הזה, בצורה המדשנת ומשקמת את האדמה בין יבול ליבול. עקרונית כל מה שאת מתארת ביער שלכם נשמע כאילו הוא דורש המון מים ממחוץ למערכת שיש להם אפקט אקולוגי שלילי".
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Thu May 16, 2019 4:26 pm

"יש מאגר, מחוץ לגבולות הטריטוריה." היא עושה פרצוף שמסמל בתוקף שהיא זוכרת משהו לא נעים. "ניסינו לבדוק אותו לפני כמה ימים ובדרך נתקלנו בפומורים של זבל שהלכו בכיוון, ואז...קרו עוד דברים. לא הגענו למאגר, אבל יש סיכוי שהוא בשליטה של התולע. העצים לא מתולעים, הם די בצד שלנו. פחות או יותר. הייתה לנו בעיה של ביילפייר."
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Thu May 16, 2019 4:30 pm

"כן. שמעתי. כל קיום ארוך טווח של הרוח הסופר אלימה הזו הוא מדאיג. אחד הדברים היחידים שעוצרים אותה הוא כמה קשה לשלוט בה ולמנוע ממנה לאכול הכל. בכל מקרה מים זה הבסיס להכל. גם מחוץ למדבר. שליטה במאגר והשימוש בו צריכה להיות העדיפות האקולוגית הראשונה שלכם".
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי שלשלאות מנופצות Thu May 16, 2019 4:39 pm

"אני אעלה את זה בסדרי העדיפויות שלנו." היא מהנהנת. "גם מול הרשויות האנושיות, כמובן. אשלין טובה יותר בחלק הזה של העבודה. ואחרי זה, נראה מה אפשר לעשות. בני האדם ממשיכים לתחזק את היער, למרות שאם משקים אותו בשלב הזה הוא כבר די מסתדר לבד. והביילפייר עשתה את שלה ונעלמה, אני מעריכה שהיא עוד תצוץ חזרה לעשות צרות. היא הייתה כלואה בעץ, והעץ נכרת." היא מסבירה, בטון מהסס קלות, לא בטוחה כמה הוא מעודכן.
שלשלאות מנופצות
שלשלאות מנופצות
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי רפאל "גרינפינגרז" גולדמן Thu May 16, 2019 4:45 pm

"אני מכיר את הסיפור הזה... אבל אני לא הייתי משוכנע שהיא תחזור. הקיום באומברה הקרובה קשה לבלפייר. היא זקוקה לתזונה עשירה ומלאה שלשכבות הלא יעודיות לכך לאומברה קשה לקיים לאורך זמן. אני לא מכיר את האיזור שלכם, אבל את מכירה משהו שמסוגל לתמוך ברוח כזו בסביבה?"
רפאל
רפאל "גרינפינגרז" גולדמן
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

עמוד 2 מתוך 3 Previous  1, 2, 3  Next

חזרה למעלה

- Similar topics