זעם ברחבי ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

על קונפליקטים-דעה

3 posters

Go down

על קונפליקטים-דעה Empty על קונפליקטים-דעה

הודעה על ידי נופל וקם Tue Aug 04, 2020 2:44 pm

על קונפליקטים
וורוולף זה קודם כל משחק חברתי. יש מעמדות, סמכויות, תפקידים ומערכות יחסים שיכולות להיות מרומנטית לחברות אפלטונית עמוקה ועד לכדי יריבות מרה. במשחק חברתי יהיו גם הרבה קונפליקטים, חוסר הסכמה שיכול להיות מבוטא בהרבה דרכים. חלק נהנים מקונפליקטים, חלק פחות. בהרבה מהקונפליקטים, יש צד שהוא מנצח וצד מפסיד. לעיתים להיות בצד המפסיד זה מבאס. זה לגיטימי להתבאס.

באסה זה תוצאה טבעית והגיונית מהפסד בקונפליקט, או בתוצאה ששונה ממה שציפית. במיוחד שיש דמויות עם כוח חברתי גדול יותר לנצח בקונפליקט. החלק הקשה יותר עם הבאסה הוא איך להתמודד איתה. יש באסה שכדאי פשוט לקבל והיא תעבור, יש באסה שכדאי לחשוב איך לנתב אותה לכייף ולפעמים יש הרבה יותר מידיי באסה וכדאי לדבר עם הגורם לבאסה (מנחה או שחקן, אני ספיציפית מכוון לשחקנים פה).

כשהבאסה עולה, והקונפליקט בוער, כדאי שנזכור מספר דברים:
השחקן שמולו הקונפליקט מבואס שאנחנו בבאסה- כי כולנו רוצים להיות שחקנים טובים. שחקן טוב זה שחקן שהוא נוכחות מהנה וחיובית עבור שאר המשחק. אף אחד במשחק הזה לא פועל, על מנת לגרום לשני לסבול.

אנחנו חווים את זה אחרת- לכל סצינה, שחקן אחד לא יחווה את הדברים כמו השחקן השני. לכל אחד מאיתנו יש עדשה ייחודית ובמיוחד במשחק תפקידים על מה הסיטואציה ואיך הגיוני להגיב אליה.

זה לא רק משחק- אבל זה כן בסופו של יום, משחק. הזאביה זאת חוויה רגשית ולהרבה מאוד דברים כמו דמות, קווי עלילה וכו… מתלווה השקעה רגשית של חודשים.

דיבור ותיאום ציפיות אופפליי זאת דרך להתמודד עם באסה שעלולה להיווצר בעקבות קונפליקט אינפליי. היא יכולה להיות מאוד טובה. תקשורת בריאה, הבנה של הסיטוציה והסכמה הדדית כשחקנים מאפשרת לפתור קונפליקטים כאלו בצורה נעימה והדדית. אך באותה מידה לשמש כחרב פיפיות ולהוסיף עוד לבאסה. אנחנו כשחקנים תופסים דברים אחרת, ואנחנו מעורבים רגשית בצורה גבוהה. כששני שחקנים תופסים את הסיטואציה באופן שונה,  או מעוניינים כשחקנים בדברים סותרים, כל זאת במעורבות רגשית גבוהה. אלו דברים שבקלות יכולים להתפתח לקונפליקט אופפליי, שהוא הרבה יותר מבאס ממקבילו האינפליי.

לכן, לפני שאנחנו מנסים לפתור את הבאסה באופפליי, מול שחקן אחר, כדאי לשאול את עצמינו:
האם אני יכול לעשות משהו על עצמי קודם, או לשנות את דרכי הפעולה שלי על מנת לפתור את הבאסה?

האם הבאסה לגיטימית? אם מדובר בהפסד בקונפליקט אינפליי, כמה הוא משפיע על המשחק שלי? כמה נורא זה להתמודד עם ההשלכות?

איך השחקן השני עלול לתפוס את זה? האם זה משהו שחשוב לו באותה מידה שזה חשוב לי?

אחריות אישית ועצמאות הם כלים מאוד עוצמתיים, וההבנה שיש לך את הכוח להפוך את המשחק שלכם למה שהם רוצים להיות היא דבר מאוד משחרר. בסופו של יום, אתם אלו עם הכי הרבה השפעה על המשחק של עצמכם, ואתם אלו עם הכלים לשפר אותו.

אם אחרי השאלות הללו, הגעתם למסקנה שאין דרך אחרת לפתור את הבאסה שאתם חווים. אז כדאי לפתוח את הנושא הזה באופפליי מול השחקן בדרך מסויימת בה אתם חשים בנוח. אבל אחרת, עדיף שבעיות שנובעות מהמשחק, ננסה לפתור קודם באמצעות המשחק.

כשאתם ניגשים למישהו באופפליי, כדאי לשים לב לכמה דברים כדי לא לשים אותו בעמדה לא נעימה. בסופו של יום, מה שאתם עושים זה לבקש ממנו להתחשב בכם וללכת לקראתכם, דבר שיכול ליצור הרגשה מאוד לא נעימה אם אתם לא הולכים לקראתו חזרה. אף אחד לא חייב לכם כלום, וגם אם זה לפעמים הדבר הנחמד לעשות, לא כל בקשה היא סבירה ולא נכון לצפות תמיד משחקנים אחרים להקריב את המשחק שלהם בשבילכם. אז, וודאו כשאתם מדברים עם שחקן אחר:
לא לבוא בדרישות. ברגע שאתם דורשים ממישהו לעשות משהו, אתם דוחקים אותו לפינה שהוא לא רוצה להיות בה, ואין דרך נעימה לצאת מהסיטואציות. תמיד עדיף לשקף את המצב, להציע ולהתייעץ מאשר להציב עובדות בשטח.

לא להיות נעול על פתרון. בכל מצב יש הרבה גורמים, ולשחק עם כל אחד מהם יכול להיות עם השלכות רחבות. תהיו ברורים עם עצמכם על הדבר שמפריע לכם, כדי שתהיו פתוחים למגוון של אפשרויות שיעבדו לשני הצדדים.

נכונות לפשרה. בסופו של יום, פשרה נמצאת באמצע, ואפשר ללכת לקראתכם עד גבול מסוים. תביאו נכונות לעשות את זה איפה שאפשר. תעזרו לצד השני לעזור לכם, ותפגשו אותו באמצע הדרך. אל תגידו לו אתה הורס לי את המשחק, -תפסיק, אלא נוצר מצב שהוא בעייתי מסיבות מגוונות, וצריך לדבר על הנושא כדי שנוכל להמשיך באופן שיהיה מיטבי לכולם.

אבל תכלס, הרבה יותר חשוב הבריאות והנוחות שלכם כאנשים. אל תתנו למשחק לדכא אתכם, אלא נסו להוציא ממנו את כל הטוב שרק אפשר. אני מקווה שמה שכתבתי יעזור לחלק מכם קצת בפעם הבאה שתיכנסו לסיטואציה בעייתית, כי בסופו של יום, זה רק משחק.

תודה רבה לגודי, שעזר לי לכתוב את הפוסט הזה.
נופל וקם
נופל וקם
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 7041

חזרה למעלה Go down

על קונפליקטים-דעה Empty Re: על קונפליקטים-דעה

הודעה על ידי המגן מפני החשיכה Tue Aug 04, 2020 3:02 pm

קודם כל אני מסכים עם כמעט כל מילה שאמרת.
טיפ אחד שאני חושב שכדאי לאנשים לאמץ:
כאשר אתם נקלעים לקונפליקט אינפליי עם שחקן אחר בסוף הסשן או אחרי הסשן גשו אל השחקן, תחיכו אליו, תנו לו חיבוק ותגידו לו: "היה לי כייף לשחק מולך היום".
אתם לא מאמינים כמה זה קריטי בניטרול הבאסה.
קונפליקטים בין שחקנים הם בעיני אחד הדברים הכי מעניינים וכיפיים במשחק חי, וזה לא משנה אם אתה מפסיד בהם או מנצח אנחנו שם בשביל הדרמה לא בשביל ההצלחה או הכישלון.
אבל אם בסוף המשחק, לא משנה אם נכשלת או הצלחת תבוא לשחקן השני בחיוך ותבהיר לו: "זה היה רק אינפליי, באוףפליי אנחנו חברים ואתה אחלה שחקן וכייף לי לשחק איתך" זה יינטרל הרבה מהרגשות הלא נעימות שיכולות להיווצר ביניכם.
המגן מפני החשיכה
המגן מפני החשיכה
עם גאיה

מספר הודעות : 493

חזרה למעלה Go down

על קונפליקטים-דעה Empty Re: על קונפליקטים-דעה

הודעה על ידי קיידן רוח שניה Tue Aug 04, 2020 3:12 pm

מאוד מתחבר עם מה שכתבת.
גם עם הדברים שניב כתב (המגן מפני החשיכה) רק בלי החיבוק כי קורונה (-:
קיידן רוח שניה
קיידן רוח שניה
בוגר