זעם ברחבי ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים

2 posters

Go down

תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים Empty תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים

הודעה על ידי קיידן רוח שניה Mon Jan 10, 2022 1:16 pm

השאלה של קונאתוס:
יש טקס שמשתמשים בו להפעלת העץ בלב הקיירן שנקרא טקס השותפות. יש גם כיסים אומברליים ברחבי הקאיירן, איך ביצוע הטקס על אחד מהם ישפיע עלי אם אני אעשה את הטקס הזה?

תשובה:
טוב, אומר קודם כל שאינני יודע את הטקס בעצמי, אבל כן השתתפתי בו פעם אחת ולמדתי מהחוויה לא מעט. 
נראה שהטקס הזה הוא טקס ייחודי שנוצר משילוב של מספר טקסים שונים.
למיטב הבנתי הטקס החדש שנוצר הוא טקס שפותח את התודעה של המעורבים בו וחושף אותה לחלוטין. 
אותה "שותפות" שהטקס נקרא על שמה היא שותפות של הוויה רוחנית.
מיזוג שכזה ברמה רוחנית מאוד עמוקה שלדעתי מעטים הגארו שבאמת יכולים להבין במלואה.
הטקס מבוצע על העץ שבלב הקיירן כי לעץ יש תכונות ועוצמה כזאת שהגארו יכול להתמזג איתה, לעבור חוויה רוחנית חזקה בתוך או כחלק מהמיזוג איתו, וסופו של דבר להיות מסוגל לאסוף את עצמו ולשוב בשלמותו חזרה אל גופו ומהותו.
הסגולה של העץ בהקשר של הטקס הזה הוא שהעץ הוא גדול יותר מבפנים מאשר שהוא מבחוץ.
הוא מכיל את רוחו של גארו באופן מושלם, מזין אותה במשמעות רלוונטית לאותו גארו ולבסוף בחסד וברחמים מאפשר לגארו לחזור חזרה אל גופו.

אם תבצע את הטקס במקום אחר שהוא לא העץ אתה כנראה תצליח להשלים את הטקס. 
אם המהות שאליה תקדיש את עצמך בטקס תשתף פעולה אז אכן התרחש שיתוף ומיזוג תודעות, אבל בכלל לא בטוח שיהיה לרוח את המסוגלות להכיל אותך, להדריך אותך ולאפשר לך לשוב חזרה לחושיך. 
ישנם רוחות שונות בקיירן וקונספטים של מציאות שלאו דווקא משקפות מציאות שאתה יכול לראות את עצמך בתוכן.
הכיסים זה דוגמה טובה לכך. 
ללא התייחסות, הכיסים עצמם נשכחים ונעלמים עם הזמן, כמו זיכרון שאין בו צורך יותר.
לא היית רוצה להתאחד עם רעיון כה אבסטרקטי וארעי, נכון?

יש כמה רובדים שמה שתיארתה שתעשה ישפיע עליהם.
רוחנית, נפשית וחברתית.

רוחנית ההשפעה שככל הנראה תקרה זה שאתה תחשוף את עצמך מול רוחות שלא מסוגלות להכיל אותך, או במקרה של כיס, התודעה שלך עלולה להתפזר בתוכו ללא עוגן וללא דרך חזרה.
אתה יכול להבין בעצמך מה יהיה גורלך במקרה כזה.
בין אם זה כיס מסויים או רוחות אחרות כלשהן, אלו לא נוצרו עם היכולת קיבולת והתמרה שהעץ מסוגל אליהן. 

מבחינה נפשית, אם הטקס יצליח ואכן תצליח להתמזג עם רוח אחרת כלשהי או כיס אומברלי ולחזור, אתה לא יכול לדעת בוודאות שאתה תחזור להיות מי שהיית.
אני לא מתכוון על שינוי קטן של מהות כמו שעץ עזר ללא מעט גארו לעבור.
אני חושש יותר מסדר חדש של התודעה שלך יחד עם אלמנטים מהקונספטים של הרוח או הכיס שאיתו התמזגת.
התוצאה עלולה להיות אי-שפיות אבל אני לא יכול להתחייב לזה כי זה מאוד תלוי ברוח שאיתה תבחר להתמזג. 

מבחינה חברתית, וכן, אם תבצע את הטקס הזה שלא כראוי ועם רוח לא נכונה, אתה תהיה בקונפליקט רציני מול בעלי התפקידים הרלוונטים, שר הטקסים, שומר האדמות, האלפא של הספט ועם חלק מרוחות הקיירן.
לבצע טקס כזה דורש אישור מבעלי התפקידים ואף אחד לא יאשר לך לבצע אותו באופן שגוי ומסוכן כל כך.
לא בלי לחקור וללמוד כל שאתה יכול על הטקס וההשפעה שלו. 
מן הסתם שאם תבצע אותו בכל זאת אתה תהיה על הכוונת של כל אלו תעמוד למשפט נוקב.

אם הייתי שר הטקסים, לצורך העניין, ההמלצה שלי אליך היית כזו: 
אני מציע שראשית כל נלמד את הטקס יחד.
נלמד על המקורות שלו וההשלכות של הביצוע שלו עד כמה שניתן וממי שמכיר את הטקס ויודע יותר מאיתנו בהקשר הזה.
יחד נבחן איזה רוח בקיירן מסוגלת להכיל את התודעה שלך, אם בכלל והאם היא מעוניינת בשותפות שכזאת איתך. 
אם כל זה יסתדר, נתאם את הטקס הזה עם הגארו הרלוונטיים בספט.
רק ככה תוכל להימנע מסקנדל שעלול להיגרם ואפילו ללמוד מזה יותר על הטקס ובכלל.

זו תשובתי."

lol!
השאלה של מפתח צינורות בום:

אדייק את השאלה כי זה כנראה משהו שלרובין יהיה מושג...
איך ביכולתנו להשיב ולטפח את רוחות החרקים בישראל? ספציפית סטינגבאג.
-----------------------

אומר ראשית שאין לי איזה מתודולוגיה בדוקה להשיב את רוחות החרקים.
לצערי גם אין לי תשובה קצרה לתת לך שיכולה לסכם נושא כה מורכב עם כל כך הרבה סימני שאלה.
אני סבור שדווקא תשובה מורכבת יכולה לסייע לך באופן אישי כי יש לך את היכולת וההבנה להכיל את מורכבות התשובה שלי ולפתח אותה יחד ועם הבנתך שלך.

חקרתי מעט את הנושא כשהייתי משגיח תחת הרמוניה כשומרת האדמות, במיוחד סביב נושא רוח הדבורה.
בתשובה שלי אציג את הבעיה כמו שאני מבין אותה ואספר לך מתוך הניסיון שלי עם מקרה דומה אך מאוד שונה שאולי יכול הוות השראה לפתרון הבעיה שהצגתה.
הניסיון שלי מגיע מהתהליך של בניית יסודות לרוח אשר מסייעת לנו לשקם ולחזק את רוחות העטלף בארץ. רוחות העטלף "הגאינות" אם תרצה.

ממה שהבנתי, הבעיה של רוחות העטלף ורוחות החרקים היא דומה במובנים רבים ולכן הפתרון יכול להיות דומה גם כן בהספקטים מסויימים. בתאוריה לפחות.

הבעיה היא שרוחות החרקים, להוציא את המקק שהוא שונה מהותית, לא קיימות כלל בפן אומברה ועמוק יותר באומברה.
נראה שמסיבה כלשהי, כל החרקים איבדו את העוגן שלהם לגיאה למרות שבעלי החיים החרקים עדיין חיים כרגיל במישור הפיזי.
בנוסף, אנחנו יודעים שאפילו טקסי הזימון שלנו, שהם טקסים חזקים ואפקטביים מאוד, גם להם אין את העוצמה הדרושה כדי להביא לפנאומברה רוחות חרקים.
רוחות חרקים מצליחות להשאר בסביבה רק כשהם קשורות לחפצים או לפטישים מסויימים, וגם במקרה כזה, גילינו שאם הקשירה תיפרם, מיד תעלם הרוח עמוק אל תוך האומברה או אל גורל אחר שאינני יודע מה הוא בדיוק.
זה לפחות מה שהבנתי שעלול לקרות מבלי שבחנתי את הנושא בעצמי.
לפי תחושתי, ומתוך ההבנה שלי של עולם הרוחות, נראה שרוחות החרקים כולן כנראה נמצאות במקום באומברה כה עמוק ומסוגר או מופרד בדרך כלשהי מהמציאות שלנו שהוא מחוץ למסגרת יכולותינו להגיע אליו באמצעים שהם בגדר השותפות שלנו עם עולם הרוחות.
לצורך הדוגמה, בין סטינק באג לגארו ישנה ברית ארוכת שנים. אף רוח לא תבחר מרצונה להפר ברית ולא להקרא לקריאת הגארו כשהיא מתבקשת.
בטח לא לת'וארג' רם מעלה, ואנחנו יודעים שהרבה ניסו.
כאמור, אני סבור שהרוחות נמצאות במקום שמונע מהם להתקרב.
באותה נשימה אומר שלדעתי רוחות החרקים עדיין חיות. אני לא מאמין שיצור חי יכול לשרוד ובטח שלא להמשיך להתנהג באופן נורמטיבי לטבע שלו מבלי שהרוח שלו מהדהדת במציאות באופן כזה או אחר.

אחלק את התשובה שלי והפתרון שאני אציג פה למספר חלקים:
רוח פטרונית, עוגן, חיזוק הקשרים ושיקום

אתחיל עם נושא הרוח הפטרונית.
אנחנו יודעים כבר שאת המשימה להשיב את רוחות החרקים אנחנו כנראה לא מסוגלים לבצע בכוחות עצמנו. עבור המשימה הזאת עלינו לגייס אלינו מספר רוחות שזמינות לנו שיהיו רתומות תחת הסכם מסודר לסייע לנו בעניין.
הסיבה להעזר דווקא ברוחות היא פשוטה.
רוחות הולכות ומתעצמות ככל שמזינים אותן. פוטנציאל העוצמה שלם להשפיע על המציאות יכול לגדול ללא ערף כל עוד יש מי שמשקיע בהצמחתן. גארו למשל.
אם נבחר את הרוחות הנכונות למשימה, אלו יוכלו להוות מקלט עבור רוחות חרקים כשנצליח להביא כאלה חזרה לגאיה בעתיד.
מן הסתם שכדי שיוכלו לחזיק ולשמור רוחות תחתיהן יהיה עליהן להיות חזקות מספיק ועם עוגנים חזקים. אדבר על זה מיד.

אז אתה יכול לשאול את עצמך, למה בעצם רוחות החרקים לא קשורות בברוד כלשהו לאחת הרוחות האחרות שעדיין קשורות לגאיה?
את התשובה לזה אני לא יודע לתת אבל אני מניח שזה קשור לאופן בו הן היו מסודרות היררכית לפני שנעלמו.

מה שאני מציע הוא בעצם לבנות מעיין ברוד רוחות חדש וחזק יותר שימנע מהתופעה הזאת של העלמות הרוחות מלהתקיים.
ממה שלמדתי, ברוד מהווה עוגן עבור רוחות בתוך היררכיה שמזינה את עצמה. היא עלולה לשנות את הרוחות באופנים שונים אבל גם משמרת את הגרעין שלהן ומאפשרת להם לשרוד ולהחזק.
לדעתי אנחנו נמצאים במקום שבוא שינוי הוא נחוץ והכרחי לפני שהמצב הדרדר.

לאחר השלב הראשון של גיוס בעלי הברית שיסייעו ליצירת הברוד החדש, יהיה עלינו לסייע להם להחזיק בעוגנים פיזיים מספיק רחבים ועצמתיים על מנת שיהיה להם עוגן פיזי לגדול בתוכו וממנו.

מצאתי שרוחות אזוריות של מרחבים גאוגרפיים הם עוגנים מתאימים למצבים כאלה.
היתרון שהם הם שהם לא קלים לשינוי, לכבילה או להרס מוחלט כמו אלמנטים רוחניים אחרים.
זה נושא מורכב מעט ויש לו מספר שכבות עליהם הוא מתבסס שאני לא חושב שיהיה נכון לרדת אליהם בשאלה הזאת אבל נוכל לדבר על זה בהמשך.
אומר בגדול שישנם מספר רובדים במובן הגאוגרפיה אבל אלו שצריכים לעניין אותנו בהקשר הזה הם אזורים פיטוגאוגרפיים, שזה בגדול אזורים גאוגרפיים נרחבים שמתאפיינים בסוגי צמחיה ובדרך כלל גם סוגי בעלי חיים ביניהם חרקים מסויימים.
ארץ ישראל ייחודית בנושא הזה כי היא מחברת בין ארבעה אזורים כאלה שבטח שמעת את שמם מתישהו בחייך. האזור הים תיכוני, האירנו-טורני, הסהרו-ערבי והסודני.
שכבה נוספת יותר ספציפית היא החלוקה לאזורים בתוך ישראל. מאחורי החלוקה לאזורים כמו הנגב, יהודה, השפלה ועד הגליל והבשן ישנו כוח. ישנן רוחות אזוריות, לרוב רדומות, שיכולות להיות עוגן פיזי איתן לרוחות הערות האקטיביות יותר שנגייס למטרה.
ישנו גם נושא נוסף שקשור לקווי ליי או Lay lines שיכול להיות מעניין לחקור יחד ולהבין אם זה יכול לשרת אותנו למשימה הזאת.

טוב. אז עד כה דיברנו על גיוס רוחות, קשירתם רוחנית לרוחות של אזורים גאוגרפיים.

השלב הבא הוא חיזוק הקשרים.
הרוחות שנקשור ונטפח צריכות אפשרות להתחזק ולבנות קשרים חזקים לאדמה על מנת שיוכלו להקטין את מעטפת בכל הנוגע להשפעה שלהם על הפיזי.
אנחנו צריכים את ההשפעה הזאת על מנת שהן יוכלו לקיים יחסי גומלין ישירים עם המציאות הפיזית ובעיקר עם החרקים עצמם.
הרי היעד שלנו הוא בסופו של דבר להביא רוחות חרקים ולהגרום לקשר בינהם לבין ילדיהם הפיזיים להיות קל לקשירה וחזק. זה עלול להיות גורם חשוב על מנת לשמר את רוחות החרקים בסביבה.

אני מציע לעשות את זה על ידי בנייה ותחזוק של מקדשים שנבנה או נקים בפיזי.
במקדש אני מתכוון למבנה מקודש לרוח או אפילו אלמנט טבעי כלשהו שנעצים את כוחו ומשמעותו עבור הרוח הפטרונית.
המקדשים יהיו נקודות הממשק העיקריות של הרוחות הפטרוניות עם המישור הפיזי. סביב המקדשים יהיו הרוחות עוצמתיות ביותר וישפיעו אזורית על עולם הרוחות והפיזי.
למקדשים יש חסרונות רבים בעיקר כי קל לפגוע בהם נקודתית, אך אם נגייס גארו רבים ומשני צורה אחרים למטרה, יחד נוכל להקים מקדשים רבים כך שאם נאבד מקדש אחד או שתיים נוכל להקים בקלות אחרים במקומם.
מקדש הוא נקודת משען. עם מספיק נקודות משען המערך הזה יכול להיות מאוד יציב גם אם נגלה התנגדות מהאויב כלשהו.
סוג המקדש ואופן התחזוקה שלו תלוי ברוח הפטרונית שתבחר.

לנושא האחרון. שיקום.
השלב הזה הוא כנראה הבעייתי ביותר ולא כי הוא מסובך בהכרח, פשוט כי לדעתי חסר לנו ידע. יותר נכון לומר שלי אין את הידע הזה כרגע.

על מנת להשתמש בכל מערך שהכנו עבור רוחות החרקים, נצטרך לגייס את מיטב הגארו שלמדו על הנושא ולנסות לאתר את רוחות החרקים.
אני מעריך שיהיה עלינו לצאת למעמקי האומברה על מנת לחפש אחר החרקים. הקשר של השבט שלך לפשפש, לסטינק-באג, יכול להיות מצפן יעיל. להוסיף את הטקסים הרלוונטיים ופטישים מתאימים נוכל לקבל כיוון ולרוץ רחוק ועמוק עד אשר נמצא אותם.
כשנמצא את הסטינק-באג נוכל להציע לו את ההצעה למרחב הבטוח אשר בנינו עבורו.
אם התיאוריה שלי נכונה, תחת הברוד החדש הסטינק-באג יוכל לשוב ולחיות באזורים הגאוגרפים אשר קשורים לרוח הפטרונית ויהיה לכם מכרסמי העצמות את האפשרות לחזק אותו ולקשור אותו יותר ויותר אל המציאות הפיזית והרוחנית שלנו.

אסכם את התשובה בנקודות:

1. גיוס רוחות פטרוניות שיקחו חסות והתחייבו להגן על רוחות החרקים.
2. קשירתם לרוחות נוספות של אזורים גאוגרפיים אשר מוזנים באופן מתמיד מההתרחשות הפיזית על פני גאיה.
3. חיזוק הקשרים של הרוחות הפטרוניות למישור הפיזי על ידי מקדשים.
4. איתור אחר רוחות חרקים וקשירתן לברוד החדש תחת הרוחות הפטרוניות והרוחות האזוריות.

אני מאמין שאוכל לתרום מהידע שלי למאמץ הזה אבל אצתרך מעמד בספט ומול הרוחות כדי לקבל את הסמכות לפעול בנושאים כה רגישים רמי חשיבות.
זו תוכנית שיש לה לא מעט נגיע לנושאים פוליטיים וחברתיים באומה ובין משני הצורה האחרים כך שמן ההכרח שעל התוכנית להיות מובלת על ידי גארו בעלי מעמד בכיר לשלי באומה שיוכלו לנהל מהלך כזה גדול ורחב עיקף.

זו תשובתי.

lol!
השאלה של יללת כפור:

1) יללת כפור ישאל: אישתי צפויה לכרוע ללדת בחודשים הקרובים.
איך נכון לשמור על בן דם ולד מהשפעות רעות של העולם?
איזה טקסים מומלץ לבצע לפני/ אחרי/ ובזמן ההריון?

"ראשית כל אני רוצה לברך אותך.
אני מקווה שתזכה לצאצאים בריאים וחזקים באופיים, בגופם ובדמם. 
בנוגע לשאלתך, אסייג שאני אישית עוד לא התנסיתי בעצמי בגידול גורים או כל הקשור לנושא. מלבד כמובן היותי בן שגדל בתוך שושלת קו הדם שלי בין שני הורים המודעים היטב לזהותם וקרובי משפחה נוספים. 
התשובה שלי תיהיה מורכבת מהידע הרוחני שלי ומהידע שרכשתי בלימודי ומניסיון חיי. 

גארו לרוב נמנעים להיות חלק מגידול הילדים. 
החשש שלרוב עולה, ובצדק מסויים יש לומר, הוא שהזעם עלול לגרום לתאונות ועצם הנוכחות שלהם בסביבת בגור עלולה למשוך אויבים למקום.
גם ישנו חשש להיקשרות שעלול לפגוע בצאצאים במקרה שהגארו נהרג בטרם שהצאצאים התחזקו דיים.
זה לא בלתי סביר, אך אם זאת, דווקא מעורבות של גארו יכולה לתרום המון לתא המשפחתי בו גדלים הצאצאים.
זה הכל עניין של להבין איך ובאיזה אופן יש לעשות את זה.
כגארו אנחנו לא ממש מחונכים להבין איך בכלל לגשת לעניין הזה אבל הריון ולידה הם חלק בלתי נפרד וגאיה ויש לנו סימוכין רבים שאנחנו יכולים להתבסס עליהם.

למשל אפשר להקביל הריון ולידה לבניה של קיירן.
ההריון מקביל לפוטנציאל שצומח במקום קדוש על פני גאיה שעתיד לצמוח בו קיירן.
אל המקום מגיעים גארו טובים שמטהרים את המקום, מבצעים טקסים רלוונטים כדי להסתירו ורותמים את עזרתם של בעלי ברית חזקים ורוחות מקומיות שיסייעו בדרכים שונות. 
כל זאת על מנת שהמהות של קיירן תבשיל מבחינה רוחנית ותתן כוח לבאות.
הם מגנים על טריטוריה הזאת עד שהזמן הנכון מגיע ומגיעה השעה לבצע את הלידה.
טקס בניית הקיירן.
הרבה יכול להשתבש בשלב הזה אבל כולם נרתמים למאבק מול כל הצרות שמאיימות על הטקס.
אחרי שהקיירן מוקם, בהקבלה להולדת הצאצא, הגארו נשארים לשמור עליו ולטפח אותו.
הם לומדים להכיר את רוח הקיירן ומה היא צריכה, פועלים ומראים לרוח מי הם ומה היא דרכם, בין השאר כדי להוות השראה לרוח הקיירן ולשפר את התקשורת איתה.
הם מביאים רוחות שיחזקו ויגנו על המקום לצידם כי הגארו לא מסוגלים להגן לבדם. לבדם אין להם את הידע או הכוח למלא אחר כל הצרכים של הקיירן.
בהקבלה, בני-דם זקוקים לקהילה או להקה כדי לעודד סביבה חינוכית טובה.
לאורך השנה ועם חלוף העונות הם מבצעים טקסים שמזינים את הקיירן בדרכם של הגארו.
בטקסים הם מעלים או מהדרים את הערכים והבריתות המקודשות להם בשביל כל הרוחות לראות, ובשביל שהקיירן הקשר והתעצם רוחנית מהקשרים עם הרוחות ומהמעגל הטבעי של גאיה.

נחזור לשאלתך ואתחיל דווקא מההריון והלידה רק אז לנדבר קצרות על גידול צאצאים.

אני לא מכיר טקסי גארו אשר מיועדים לאם.
אם יש כאלה אז אולי הם שמורים לנוקמות השחורות או לכסופי הניבים. 
אבל זה שאין טקסים לא אומר שאין הרבה שאפשר לעשות.
כמו בקיירן שתרם נולד, כך גם האם נושאת בתוכה פוטנציאל לחיים.
וכמו שגאיה צריכה עידוד ותמיכה כדי להבשיל רוחנית ליצירת קיירן כך גם אם ילדיך.
הריון אינו דבר פשוט לשאת. זה נחשב לאחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר שבני-דם וגם גארו עוברים בחייהם.
נכון, אתה לוחם גדול ועשית דברים ענקיים עבור גאיה אבל את חווית ההריון והלידה אין ביכולתך כלל לתפוס.
כך לפחות הוסבר לי. 
גאיה נתנה לך שליטה עצמית, רגישות, אינטואיציה ויכולת לאהוב באמת וממקום מאוד טהור.
לך אל זוגתך, תבלה איתה, תראה לה אהבה עדינה וסבלנית.
גם אם היא לא אהובתך, אני בטוח יש בך מספיק אהבה להעניק למי שדואגת להמשיך את השושלת שלך ושל הגארו בכלל.
תעזור בכל מה שאתה יכול לסייע בו ובעיקר במה שאתה באמת נדרש לסייע בו.
תדאג שיהיו תנאים טובים בבית, שלא יחסר מזון או אפילו בידור טוב שזוגתך אוהבת.עליך להכין את השטח ולדאוג שהבית בטוח ויש בו את כל מה שנדרש עבור הצאצא שבדרך.
יש ביכולתך ליצור קשר עם רוחות ולסגור עסקאות כאלה ואחרות שיכולות לעזור לך בהגנת הבית.
חפש לסגור עסקה עם רוח שתשמור על הבית שלך באופן דיסקרטי ככל שניתן ושתתריע במקרה שיש פעילות חריגה כלשהי.
מעבר לזה, תבצע טקסי טיהור בבית באופן קבוע על מנת שזוגתך  והעובר בתוכה לא יושפעו מגורמים רוחניים לא רצויים.

כשתגיע העת ללדת תן לאם להוביל על פי רצונה. בסבלות וחמלה תעזור לה לקבל את חווית הלידה שהיא מאחלת לה.
תדאג להיות מוכן עם כל רשימת הדרישות שלה מראש.
אם זה יליד אדם אז הרשימה כנראה תהיה ארוכה. חשוב שלא תתעלם מדבר. גם אם אתה לא מבין את זה, לכל פריט יש משמעות ויכול להקל מאוד על האם בזמן הלידה ואחריה.
אם יתמזל מזלך להיות חלק מהלידה, תגש לזה כמי שניגש לטקס מקודש בדומה להקמה של קיירן.
זהו מעמד מאוד מיוחד.
עליך להיות טהור ובשליטה מוחלטת על חושייך.
תהיה מוכן להקריב את חייך למען זוגתך כי היא זאת שכורעת ללדת חיים חדשים.
אומנם אין חשש אמיתי לחייך אבל זה מקום שדורש ממך מסירות באותה רמה בערך. וזכור שלכוננה יש משמעות.

לאחר והצאצא נולד מתחילה דרך חדשה ומופלאה.
ישות חדשה נבראה ואיתה פוטנציאל גלום ונסתר לעתיד.
דודה שלי, דליה, "תחמושת חיה", אמרה לאבא שלי משהו שנחרט בזכרוני עוד שהייתי ילד ממש קטן, אולי בן 10.
זה לא ציטוט מדויק אבל זה הולך בערך ככה: "אל הילד שלך תגש כפי שאתה ניגש לשתיל עץ קטן."
השתמש בדוגמה הזאת במשך.

קודם כל באשר לביטחונו של הצאצא, ישנם לא מעט דברים שאתה יכול לעשות כדי להגן עליו אבל אתחיל באמירה שאני רואה כחשובה יותר.
הצאצא שלך וגורלו לא בשליטתך המוחלטת. יש לו גורל משלו, רצונות משלו, חלומות וקשיים לגמרי שלו.
יכול להיות שהוא יהיה גארו, יכול להיות שלא. הוא יכול להיות מישהו שתיהיה גאה בו ויכול להיות שלא.
לא תוכל להגן עליו מפני העולם. לא באמת. המציאות כאוטית מידי מכדי שתוכל להיות תמיד בזמן הנכון במקום וגם אם כן, לא כל מאבק הוא המאבק שלך.
חשוב לי להדגיש את זה כי במקום הזה הרבה אבות נופלים. מערימים ציפיות ומתעקשים לעצב את העולל בצלמם או מנסים לגונן עליו באופן כזה שמונע ממנו את האפשרות לצמוח.
למי שנופל למקום הזה מצפה עולם שלם של אכזבות וכאב.
אל הצאצא שלך תגש כפי שאתה ניגש לשתיל עץ קטן...
תלמד אותו ואת הצרכים שלו.
תיהיה ערני למה שהוא צריך ותעזור ליצור לו סביבה שיכולה לספק לו את שהוא מבקש לגדול בה. 
תדאג שיגדל בקהילה. רצוי עם בני-דם אחרים אבל אם אין ברירה גם קהילה אנושית או להקת זאבים זה בסדר.
חשוב מאוד שגורים יפגשו עם העולם, יתקלו בקונפליקטים שונים, אנשים, מצבים. התרבות היא הכלי שלנו לפעול בעולם ותרבות לא מתקיימת בבידוד. תרבות היא מרקם רוחני בין אנשים וחשוב שהם יהיו חלק ממנו.

אומר לך ברמה האישית, שבשנים הראשונות לחייו אני ממליץ שתרעיף עליו אהבה ללא הגבלות ומשמעת.
הילד בפרוש לא במקום של ללמוד משמעת.
הוא בעיקר לומד מדוגמה אישית וגם זה לוקח שנים, לפחות במקרה של הומידים.
זו ההזדמנות שלך בחייך לעצור לרגע מהמלחמות ולו רק לזמן שאתם מבלים יחד ולחוות אהבה. 
כשבינך לבין הצאצא מתפתח קשר של אמון, במקרה של הומידים זה כנראה משהו כמו גיל שמונה חודשים, זה זמן טוב לקשור אליו קין פטץ'.
רוח קטנה ונסתרת אשר נקשרת לבן-דם לכל חייו. אם הבן-דם עובר שינוי מתישהו בחייו, הרוח תתנתק ממנו ותלך לקרוא לגארו לסייע.
זה נעשה על ידי הטקס "טבילת אש". הטקס משאיר סימן על הבן-דם, לרוב גליף השבט של הדם ממנו הוא מגיע. 

דבר נוסף שחשוב לדעתי שתעשה זה שתחלוק עם חברי הלהקה שלך את הזכות הזאת שנפלה בחלקך.
אם יתאפשר, תפגיש את חברי הלהקה שלך עם הצאצא שלך. אם יש גארו נוספים שאתה סומך עליהם אז ספר גם להם.
אתה לא יודע מה יהיה מחר ואם תיהיה שם כדי להגן על המשפחתך. תדאג שיהיו מספיק גארו טובים שיודעים ויוכלו לסייע במקרה הצורך.

נתתי כאן תשובה ארוכה ומעט מעבר למה ששאלת. עשיתי את זה כי אני חושב שדווקא בין הפתרונות הפרקטים ישנן עיצות שיכולות לסייע לך לחיות את ההורות, ולא רק לטפל בזה כעוד משימה המוטלת עליך, כפי שאנחנו הגארו כל כך רגילים לפעול.
אתה מוזמן לפנות אלי בכל זמן אם תצטרך עזרה עם כל אחד מהשלבים שפרטתי.
אנסה לסייע במה שאוכל.

זו תשובתי."
קיידן רוח שניה
קיידן רוח שניה
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 656

חזרה למעלה Go down

תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים Empty Re: תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים

הודעה על ידי אל תירה בשליח Wed Jan 12, 2022 7:42 pm

הי, לא יודע אם התכוונת אבל זה נמצא במקום פומבי שכולם יכולים לראות.
אל תירה בשליח
אל תירה בשליח
עם גאיה

מספר הודעות : 937

https://garou.forumhebrew.com/t10227-topic#143706

חזרה למעלה Go down

תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים Empty Re: תשובות לשאלות תיגר שר הטקסים

הודעה על ידי קיידן רוח שניה Fri Jan 14, 2022 9:01 pm

במקרה הזה, כן אין לי שום בעיה שכולם יראו.
קיידן רוח שניה
קיידן רוח שניה
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 656

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics