זעם ברחבי ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד.

2 posters

עמוד 1 מתוך 2 1, 2  Next

Go down

4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד. Empty 4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד.

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Sun Feb 05, 2023 8:37 pm

פרולוג

כשהם יתרחקו מאיזור האורחים לגבולות הקאיירן גאיירפריד ימשך:

"הקלייב נוצר עבור סר, כשזה קיבל את התפקיד והמעמד. הוא לא היה קיים קודם לכן." הוא חושב עוד קצת.
"אם אתרפס בפני סר עכשיו, זה לא יפתור שום דבר, נכון? הקלייב ישתה עוד דם של חברי ספט."
גאירפריד
גאירפריד "שלום בחוד חנית"
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 538

חזרה למעלה Go down

4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד. Empty Re: 4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד.

הודעה על ידי אלית'יאה Sun Feb 05, 2023 9:20 pm

נראה שהחלק הראשון לא היה מוכר לאלת'יאה קודם, והיא עוצרת לחשוב, ועונה בשאלה. "אתה ראית פעם את סר מפעיל את הקלייב? לא כדי להכות, את מה שהיא עושה בגלל מה שהיא."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

מספר הודעות : 836

חזרה למעלה Go down

4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד. Empty Re: 4.2.23 המשך שיחה בין אלית'אה לגאירפריד.

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Sun Feb 05, 2023 9:23 pm

"שמעתי על כך, אך כל פעם שהיא נשלפה בנכחותי זה היה כנגדי או כנגד חבר ספט."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Sun Feb 05, 2023 9:41 pm

"הוא קצת מהיר עם הקלייב נגד חברים. אבל גם מאוד מהיר איתה כדי להגן. ראיתי אותו כמה פעמים מאוד קרוב למוות כדי להגן על פראקסיס או על אחרים. כמה דם שהקלייב הזה שפך, הוא גם שפך את של סר כדי להגן על אחרים." היא עוצרת. "אני לא אומרת את זה כדי להגן על סר, אלא על הקלייב. לא אשמת הרוח או השושלת שנושא אותה מישהו...ילידי אנוש אומרים - בעייתי? אם יחליטו לקחת אותה ממנו, או יום אחד היא תהרוג אותו, זה לא בידיים שלך או שלי. גם להרוס אותה, לא החלטה שאתה היית אמור לקבל. אתה יכול לבחור שישפטו אותך, או להילחם, אני לא אגיד לך לא, ארתה גדול מספיק להחליט לבד. במחשבה שלי התוצאה הסופית תהיה דומה, וחשוב יותר הפתרון שיפתור את המחלוקת, לא יאריך או יעמיק אותה."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Sun Feb 05, 2023 10:13 pm

"אני מקבל שמגיע לרוח הקלייב התנצלות, אולי גם לשושלת. המעשה נעשה בצער רב.
אבל אני לא יכול להוריד את הראש שוב בפני נושאו, לא עד ששופט יחליט שהוא פעל כשורה, לכל הפחות.

אם אעשה זאת, זה ינציח את השיטה. עוד דם ישפך, חיים יהיו בסכנה.
אני שונא את זה בכל שביב נפשי."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Sun Feb 05, 2023 10:27 pm

"הוגן." היא מהנהנת. "אז תן לשופט להחליט. זו לא פעם ראשונה שהוא שולף קלייב על מישהו בספט. אפשר שזה יותר מדי פעמים, יותר מאחת, וצריך לברר את זה איתו. אם שופט מהבית שלו יגיד את זה בדרך שהוא ישמע יותר טוב, זה לא רע."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Sun Feb 05, 2023 10:37 pm

"תודה." נראה שהוא שואב עידוד מכך שאלת'יאה אומרת שזה הוגן.
"איך להקתך מתמודדת עם האירועים? לבי יצא אל 'מכה בברזל' וככל שאין לי ספק לגבי גבורתו וכוחו,
נראה היה שהוא זקוק לכתף של שוברת גלים. ושהמשא כבד עליה לא פחות."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Mon Feb 06, 2023 6:29 pm

היא מסתכלת לכיוון הרצפה. "מכל המוטים הטפשיים להיות בתורנות שמירה בטריטוריה בהם, דווקא באחד הזה לא הייתי כדי לעזור. היה להם מוט קשה, אבל הם גארו חזקים, זה לא מה שיפיל אותם. מכה בברזל היה בדרך לעזוב גם לפני. חבל לי שאפשר שיחשבו שזה בגלל מה שקרה."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Tue Feb 07, 2023 11:36 am

גאיירפריד חושב.
"גם אם מכה בברזל היה עוזב בעקבות זה הייתי מתקשה להאשים אותו.
מעטים הפנרירים שמוכנים למות על גינוני כבוד מפגרים של כסופי ניבים." נראה שהוא רוצה להוסיף משהו אבל מוותר על כך.

"את יודעת בימים עתיקים כששני צדדים באו להילחם. חומות המגנים יכלו לעמוד זו מול זו במשך שעות.
ככל שהולחם התבגר, וקיבל וותק, כך היה לו קשה יותר לסגור את המרחק ולהתחיל בהרג.
לוחמים צעירים לא הבינו זאת וששו עלי קרב.

כדי לפתור זאת בדיוק נוצרו טקסים, ריקודים, כלים מוזיקלים. זה המקור של טקס ההתרברבות לדוגמה.
גארו וותיקים פותרים את הבעיה הזו בזעם גבוהה, בד"כ הגיל והוותיקות מאפשרים להם לשלוט בו.
אבל זה עדיין דבר מסוכן."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Tue Feb 07, 2023 2:53 pm

נראה שהיא לא לגמרי עוקבת. "בשביל לדאוג שסכסוכים בין גארו לא ייגמרו במוות, יש אדון תיגרים. אם הוא לא הצליח להבהיר האם קיים תיגר או לא, ואם סר צודק או לא כשהוא מתקיף, זה כישלון גם שלו. אם זה לא דבר שהיה אמור להגיע לקרב עם קלייב, והגיע כי לא מנעו את זה, אז מי שלא מנעו צריכים לחשוב עם עצמם איך ולמה זה קרה. בתוך ספט לא צריך שורת מגינים, צריך רק...מחשבה בריאה? היגיון, כלומר. זעם זה מסוכן, גארו הורגים אחד את השני סתם, זה קורה. כאן, זה לא קרה. הרבה יותר קל להרוג מישהו לגמרי עם קלייב מאשר רק כמעט להרוג אותו, אתה מבין את הכוונה? אם גארו בספט היו רוצים להרוג, הדברים שתיארת לי שקרו היו יכולים להיגמר בהרבה לוחמים מתים."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Tue Feb 07, 2023 4:24 pm

גאירפריד מגחך מכשלונו להעביר את המסר.

"דיברתי על שוברת גלים, הקושי שלה לצפות באחרים נופלים או נפגעים ילך ויעלה.
כמנהיגה היא תדרש למצוא דרך להתמודד עמו, לשאת את המחשבה, ולעיתים לצוות על אחרים להיפגע.
כחברת להקת שלה את יכולה לעזור."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Tue Feb 07, 2023 6:57 pm

"אה, זה. כן, היא תצטרך ללמוד לקבל החלטות קשות בסוף. לא להתרגל לזה מדי, כי אז ההחלטה הופכת לקשה רק עבור מי שנהרגים, לא עבור מי שקיבלו את ההחלטה. להגיד לה את זה לא עזר עד עכשיו. אולי אני אראה לה סדרת טלויזיה לגבי זה. טלויזיה אנושית מאוד טובה בלהעביר מסרים, כי יש להם זמן מוגבל." היא מסבירה.
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Wed Feb 08, 2023 8:00 pm

הוא משועשע מהרעיון.
"משהו שחשבת עליו?"
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Wed Feb 08, 2023 10:50 pm

"המחנך שלי האמין בטלוויזיה ככלי ללימוד אנושיות. יש סדרה על אנשים בחלל, שמאמינים ברעיונות שמאוד מתאימים לילדי גאיה. אחת מהן צריכה ללמוד שכדי לפקד ולהנהיג היא צריכה לפעמים להקריב, זה לוקח לה פרק שלם. בזמן של האנשים בטלוויזיה, כמה שבועות, או ימים. בזמן של מי שרואה, פחות משעה. סיפורים זה מאוד יעיל ככה. הם כולם לבושים מאוד מוזר ולא נוח, במחשבה שלי." היא מטה את הראש הצידה ומשנה נושא בחדות. "לא קראת תיגר על הבכירות של שצף, אבל לא אהבת את הסיפור שלי. הפתיע אותי לשמוע שלא קראת. שימח, גם."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Wed Feb 08, 2023 11:58 pm

גאיירפריד חושב.
"כן, אני חושב שאני יודע על איזו סדרה מדובר.
לגבי שצף:
ובכן ביקשתי שהסיפור בכירות שלה יהיה סיפור שאני גאה לספר בכל האומה.
קוויתי שאת תספרי אותו אבל לא עשית כן.

מצד שני, שאלתי האחרונה הייתה מה דעת הבכירים ומעלה, נכון?
הגיע בכיר וסיפור עד כמה ומדוע היא ראויה לבכירות.
הוא סיפר את זה היטב וזה הסיפור שאוכל לחזור עליו בגאווה."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Thu Feb 09, 2023 11:58 am

"מצחיק." היא לא נראית משועשעת בשום צורה. "שצף אמרה שדווקא איך שהבכיר סיפר גרם לפראקסיס ושובר המסגרות לקרוא תיגר, וכשפראקסיס שמע מה היא באמת עשתה, הוא משך את הערעור שלו. אולי גם שובר המסגרות ימשוך, לא יודעת. אבל, אם בכירים מהשבט שלה תומכים בה ואתה רוצה לחזור ולספר את הגרסה שלו, אני לא מתנגדת. לסיפור יכולות להיות הרבה גרסאות, זה חלק מהקסם של מילים. גם אני הייתי יכולה לספר את זה בכמה דרכים אחרות. בחרתי באחת שבמחשבה שלי הכי התאימה לשצף. היא הסכימה שזה מתאים, שזה בעצם מה שחשוב."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Thu Feb 09, 2023 3:24 pm

"אני יכול להבין את הבעיה שלהם. אני בטוח שזה שהגריפין היה מאד מאד מרוצה ממעשה של חבר שבט שלו, לא בהכרח היה מעורר סימפטיה בגארו רבים.
אבל אני יודע את מעשיה מול קרוס אטלנטיק והבכיר נתן על זה דגש.

זה שפראקסיס ושובר המסגרות קראו תיגר בעקבות הסיפור של הבכיר מאכזב במעט, כי כחברי ספט הייתי מצפה מהם לדעת את הסיפור המלא, אבל בעיקר מחזק את הנקודה שלי.
הסיפור צריך להיות אוניברסלי, לטעת גאווה בכל חברי הספט, ללא קשר לשבט שלהם הטוטמים שהם מעריכים, ודעותיהם הכלליות.
הספט שלנו הוא זעיר אנפין לאומה, ובימים האחרונים כולנו רוצים שלא יהיה כל ספק שהדמיון בין השבטים עולה על השוני.

לכן הדגש חייב להיות הצלת בני דם, לחימה בתולע והשמדתו.
הפרטים יכולים לסופר לאלו שיכולים ורוצים ללמוד מהם.
זה מונע בלבול, זה מונע ספק, זה מחזק אחדות."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Thu Feb 09, 2023 4:49 pm

אלית'יאה מהמהמת רעש לא מחייב כלשהו. "אלה מחשבות שלך, ויש בהם הרבה נכון. המחשבות שלי לא לגמרי זהות, ואולי זה בסדר. המבחן ששצף קיבלה לא היה מבחן שהיה מתאים, אולי, למישהי משבט אחר. כמו המבחן של סטיקי פינגרז, נניח - זה היה מאוד מבחן של מהלכת זכוכית, והיא באמת לא סיפרה אותו בכלל, והרבה ערערו על הבכירות שלה וגם היום היא לא בכירה. מישהי שהיא לא ילדת גאיה הייתה ממלאת את המשימה אחרת. אולי יותר גארו היו מתים. אולי לא. אולי היא הייתה מצליחה, אולי לא. גארו שהוא לא גולש סיליקון היה אולי עושה את המבחן של צלקת כסף אחרת, אבל המבחן שלו היה יותר לפילודוקס מאשר עם כיוון של שבט. זה טוב שאני לא מי שמחלקת מבחנים." היא מסכמת.

"גם לגבי אחידות ודמיון בין שבטים...המחשבות שלנו לא דומות. באמת במחשבה שלך כולנו רוצים להיות בטוחים שיש יותר דומה משונה בין שבטים?"
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Thu Feb 09, 2023 8:52 pm

"כן, מלבד המלחמה בתולע ועקרונות הרינאון המשותפים שנגזרים ממנה מעט מאד מאחד אותנו. עכשיו אני לא אומר שזה לא נכון ששבטים יעשו דברים בצורה שונה,
אבל דורות של מחלוקות, אופי אנושי, אופי זאבי וזעם
אומר שהתנגדות לכל דבר היוצא מן הכלל תתקיים ותהיה חזקה.
לכן לאומה אנחנו מספרים את הסיפורים בצורה מסויימת.

אם יש גארו, להקה, ספט או שבט שהפרטים המדויקים, יועילו לו מומלץ לספר להם את הפרטים. אבל לא לכולם.

הרוב יסתפקו ויהיו מרוצים מתיאור מפורט של עצירת זימון רשע טהור, חיסול ארגון תולע בין לאומי, והצלת בני דם.

'תגיד מה שתגיד על ילדי גאיה פציפיסטים ואוהבי שלום שצף נלחמה בעוז בתולע וחיסלה אותו.' היא האמירה הכללית שתסתדר עם מירב הגארו באומה, תעודד הסכמה, אחדות מטרה, ותמנע ריבים על מהותנו (ריבים מסוג 'אנחנו לא נסיכות דיסני' שלא מועילים לאיש)"
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Fri Feb 10, 2023 11:29 am

ההבעה שלה משדרת חוסר הסכמה רבתי, אבל היא לא מפרטת את עמדתה. "תספר איך שאתה רוצה לספר, ואני איך שאני. אם כל הסיפורים היו אותו דבר היה מאוד משעמם."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Fri Feb 10, 2023 2:54 pm

"תספרי מה שתרצי, אבל אם בחירת הסיפור שלך על גארו תיצור יותר התנגדות מתמיכה במעשה שלו, מהר מאד גארו יפסיקו לבקש מהם לספר את סיפוריהם, ומספר הבכירים הראויים שלנו באומה, שגם ככה נמוך, רק יפגע."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Fri Feb 10, 2023 5:37 pm

"אם הסיפור והמעשה לא ראויים לבכירות, אנשים יערערו, וזה גם בסדר. אפשר לבנות מוניטין בעזרת גאליארד, אבל לא רק. צריך שיותר מגאליארד אחד יספר, ויותר מסיפור אחד. על שצף למשל היה מעגל שלם, לפני כמה ירחים. מי שלא חושב שהיא מספיק ראויה להיות בכירה, שיתווכח. גם להתמודד עם ערעורים זה חלק מקבלת הכרה במעמד." היא נשענת אחורה בנוחות. "במחשבה שלי, עשיתי הרבה פחות בשביל לפגוע במעמד הבכירים באומה מאשר נניח המלך העליון של הפיאנה. סיפרתי את הסיפור כמו ששצף הייתה רוצה שהוא יסופר. הגרסה היבשה קצרה ומשעממת."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Sat Feb 11, 2023 4:55 pm

גאיירפריד צוחק.
"אני לא יכול להתווכח על האחרון. אם כי שזה נוגע במלך אולי אפשר להצביע גם על הבכיר שפגע במעמדו.
אבל אני לא מתיימר להבין את השבט שלו, בגלל שאחד התכחש למשפחה המשפחה מתכחשת לו?
זה לא נשמע כמו מעשה משפחתי במיוחד. אני מתכוון, אפילו גחלת, אדום טפרים, הכיר בבני דם אנושיים כמשפחה.
כנראה היה מעדיף שילכו על ארבע אבל משפחה לא בוחרים. את יודעת?"

"עושה רושם שמשפחה, זה יותר אימרה שצריך לשמור עליה למראית עין.
אני מניח שהיה שם קרע עמוק יותר."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אלית'יאה Sun Feb 12, 2023 10:58 am

"כנראה היה. והסיפור עם המשפחה שלו, ממה שהאוזניים שלי שמעו, מסובך. מאוד. דברים שאפשר שקורים רק בספט ישראל, שזה טוב כי אם היו קורים יותר אז לכולם היו חיים קשים יותר. אבל אני לא רוצה להגיד דברים לא יפים על המלך העליון מאחורי הגב שלו, עדיף להגיד לו ישר מקדימה, בפנים. ואז הוא יוכל להכות אותי או להתווכח איתי אבל לפחות הוא ידע מה המחשבות שלי."
אלית'יאה
אלית'יאה
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי גאירפריד "שלום בחוד חנית" Mon Feb 13, 2023 9:25 am

"את בוודאי צודקת."
גאירפריד
בוגר
בוגר

חזרה למעלה Go down

עמוד 1 מתוך 2 1, 2  Next

חזרה למעלה