זעם ברחבי ישראל
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אני אמרתי לו והוא אמר לי.

Go down

אני אמרתי לו והוא אמר לי.  Empty אני אמרתי לו והוא אמר לי.

הודעה על ידי אגאתון אדוות המעשה Tue Sep 03, 2019 5:39 pm

היי כולם.
אז במשחק שלנו יש מדיות שונות של אינטראקציה והן כלי לטוב ולרע.
כמובן שכמו כל דבר שעושים בחיים ככל שמשתמשים ומשתפשפים יותר משתפרים בו, לכן צריך לשים לב לכמה דברים שיקלו על הדרך ואולי כמה צ'יטים שיעזרו להתמודד עם הקשיים שמציבות המדיות הללו.

במשחק החי אנחנו עומדים מול אנשים והרבה יותר קל להעביר טונאציה או תחושה כללית של מצב הדמות כשהיא אומרת מילים.
אבל יש חסרונות ברורים לשיחה פנים אל מול פנים
אי אפשר לעצור באמצע ולהתייעץ באין פליי עם בני להקה או אולי עם מנחים באופפליי על דברים שאתם לא בטוחים או יודעים.
לפעמים גם התגובות רצות מהר מהר ואתם מרגישים מוצפים ולא מספיקים להגיב לצד השני שבשצף דיבור שלו קובר את שלכם.

אז איך מתמודדים עם זה?
הסוד הוא שאפשר לעצור בסיבות אינפליי ולקחת את הזמן הרצויי להתייעצות עם חברים או מנחים.
'' אני חושב שהטונים פה עולים ושאנחנו עלוילים סתם להתווכח עם נמשיך, נקח כמה דקות להרגע ולחשוב ונמשיך בשיחה ברשותך. ''
'' אני חושב שההחלטה הזו דורשת תשובה ראוייה ורצינית,, אני אצטרך להתייעץ עם הבטא שלי בנושא לרגע. ''
'' אני זוכר משהו בנושא הזה אבל הרעש כאן מפריע לי לחשוב, אחזור אליך תיכף עם תשובה. ''
כל אלה לגיטימים ולא קוטעים את השיח באמת אלה נותנים לכם את ההפסקונת הדרושה לברורים והתייעצויות.

כאשר הצד השני מעמיס עליכם אתם יכולים לתת לו משפטים שימתנו את המצב.
'' אני חושבת שאנחנו לא מסכימים בנושא אבל כדי להבין את דעתך באמת אני אצתרך שתסביר לי אותה בפשטות ובתמציתיות בבקשה. ''
'' אני מסרב להמשיך את השיחה הזו בצורה הזו, אני מבקש שנאט את הקצב ונוריד את הקול.
אנחנו הרי אחים לספט ווויכוח ביננו לא יעזור כמו הבנה. ''
אלה גם דוגמאות אפקטיביות לנושא.

גם לומר בפשטות, '' סליחה, עברית היא לא שפת אימי, לא הבנתי את כוונתך במלואה. ''
נהדר במקרה שאתם לא בטוחים מה הצד השני התכוון במקום פשוט להחליט מה הוא התכוון ולהמשיך לריב.

כמובן שאלה כלים אם אתם רוצים להרגיע רוחות ולהאט את הקצב ולא הדרך היחידה, כל דמות מתאים לה גישה שלה בנושא.

בפרק הבא הפורום.
אגאתון אדוות המעשה
אגאתון אדוות המעשה
בכיר
בכיר

מספר הודעות : 2969

חזרה למעלה Go down

אני אמרתי לו והוא אמר לי.  Empty Re: אני אמרתי לו והוא אמר לי.

הודעה על ידי אגאתון אדוות המעשה Wed Sep 04, 2019 2:43 am

הפורום, המדיה השנייה בקושי להתמודד איתה.

בפורום נתקלים בבעיה מאוד משעשעת,
מצד אחד, יש הרבה זמן לחשוב ולהגיב, מצד שני יש סיכוי שאם לא תגיב מהר אז אחרים גם יגיבו וההקשר של תגובתך שמתייחסת לתגובה שכבר דף אחד אחורה יאבד.
אבל אל תדאג, כך או כך קשה להבין למה אתה מתכוון באמת כי אין טונצייה בכתב.

במקרה הזה שווה לפנות לשאר באופפליי בבקשה הפשוטה לא למהר כלכך ולחכות קצת שכולם יגיבו לפני שמגיבים שוב או אפילו לבקש שיחכו לתגובה שלך לפני שיתקדמו אבל זה במצב שאתה במרכז העניין.
גם אפשרי להגיב באין פליי בפשטות לכולם, '' אני מבקש מכם לתת לי ולו לפתור את העניין ביננו ולא להתערב כרגע, אין בעיה שתהיו כאן אבל תנו לנו לדבר בבקשה. ''
כי אם כמה שכולם רוצים לשחק ולהגיב בכל שרשור לפעמים צריך לתת את הבמה למי שבאמת במרכז העניין ונאבד בשצף התגובות.

קושי נוסף הוא שמה שאתה מתכוון לומר או לתאר-מה שאתה כותב שדמותך אומרת/עושה/מביעה-מה שהשחקנים האחרים מבינים ממה שאתה כתבת, הם לווא דווקא אותו הדבר.

פה חשוב להשתמש בטריק קל ויעיל.
לקרוא שוב את מה שכתבתם כרגע לפני שלוחצים שליחה, גם שווה לחזור על ההודעה שעליה אתם מגיבים בנוסף לחדשה שלכם ולבדוק שהזרימה בינהן טובה והיא באמת עונה עליה.
להפחית במילים ולנסות לעזור לצד השני להשער ממוקד בעיקר מה שאתם מנסים לומר ולא בתפל.
לא לתת תיאורים מסובכים ובומבסטים לכל ניואנס שאתם רוצים להביע ולא לכתוב תיאורי טונאציה או הבעות שעלולות להתפרש בכמה דרכים.
אין בעיה להכניס הסברי כוונה לתיאור ככה שתובן הכוונה של המשפט '' אינטואטיבית'' על ידי הדמות שמולה.
נגיד '' הוא אומר בטון תקיף אך קצת רועד, אני לא מסכים איתך ולעולם לא אעשה כזה דבר. (הוא בפירוש מכבד אותו אבל העקרונות שלו מהותיים לו בנושא הזה) ''
זה אחלה, אבל לא לדחוף שם יותר מדי.
שוב, פחות מילים, יותר ברור.

קושי נוסף, החיים האמיתיים.
בין הודעה להודעה וסשן לסשן יש את הדבר הזה שהוא המציעות האמיתית בה אנחנו חיים והיא לוקחת מתשומת הלב שלנו ומפריעה לנו לפעמים לזכור איפה היינו בסצנה ומה היתה התחושה של דמותינו והווייב הכללי שם.
מה עושים?
קוראים אחורה, אם צריך מהתחלת הסצינה עד הנקודה העכשווית וככה נכנסים חזרה פנימה ומגיבים יותר מתואם עם מה שהיה קודם.
כשקוראים אחורה, צפים הפרטים והתחושות שליוו אתכם בכתיבה של ההודעות הקודמות בה ואתם חיים את הסצנה מהתחלה ויותר קל להכנס ככה לגרוב שלכם.

פרק הבא, סשן שולחני.
אגאתון אדוות המעשה
אגאתון אדוות המעשה
בכיר
בכיר

מספר הודעות : 2969

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה